Ekspert o projekcie OZE: to prawo dla dużych państwowych koncernów energetycznych

2016-05-17 15:11:02 |

Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii jest antyobywatelski i niezgodny z porozumieniem klimatycznym ONZ - przekonuje ekspert WWF Polska Tobiasz Adamczewski. W jego ocenie, Ministerstwo Energetyki tworzy prawo dla dużych państwowych koncernów energetycznych.

"Nie rozumiemy, dlaczego Ministerstwo Energetyki usunęło przepisy dotyczące taryf gwarantowanych dla prosumentów, za którymi zagłosował PiS w poprzedniej kadencji. W poprzedniej wersji ustawy były rzeczywiście wady prawne, które należało usunąć, jednak zamiast zająć się tylko wadami prawnymi, ministerstwo wykreśliło taryfy gwarantowane. Sądzę, że Ministerstwo Energetyki tworzy prawo dla dużych państwowych koncernów energetycznych" - powiedział PAP Tobiasz Adamczewski, ekspert od energetyki i klimatu w WWF Polska.

Komentarze

CytujPoniedziałek, 20 czerwca 2016
"Sądzę, że Ministerstwo Energetyki tworzy prawo dla dużych państwowych koncernów energetycznych"" Zgadza się ale teraz zamiast wspierać to będą na prosumentach zarabiać. Ciekawe co teraz mówią ci co brali dotacje unijne pod panel z kredytem e z BOŚ. Zapewne czują się jak frankowicze albo i gorzej Wtedy Banki przyłożyły łapę do dymania. Teraz rząd to robi.
Komentarz
captcha

baner