Forum - Ogrzewanie


Komentowany artykuł: Biomasa i ekogroszek - ekologiczne surowce do ogrzewania budynków

« poprzednie   | 1 | 2 |  
powrót

Temat: Biomasa i ekogroszek - ekologiczne surowce do ogrzewania budynków

Wojtek91


Dołączył:

Posty:


Chyba jeszcze nie dziś ta biomasa, za dużo węgla na śląsku.

peleciarz


Dołączył:

Posty:


w tym roku coraz głośniej o drogim węglu więc coraz bliżej nam do zmiany sposobu ogrzewania domu. Wśród moich znajomych kilku przesiada się na pellet. I sobie chwalą

Grześ


Dołączył:

Posty:


A co to jest ten pellet? bo nie słyszałem o nim

erzecznikstelmet


Dołączył:

Posty:


Pellet to paliwo z biomasy wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Jest też paliwem ekologicznym - emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent dla pelletu produkowanego przez Stelmet) może zostać użyta jako nawóz. Dodam też, że z z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu Lava oraz Olimp – dużo mniej, ok. 2 kg ) - zmiana paliwa na pellet to zmniejszenie emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju opałowego. Pozdrawiam. Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Adaś


Dołączył:

Posty:


Pellet staje sie coraz popularniejszym sposobem opalania pomieszczeń . W sumie to dobrze ,zawsze to mniej co2 z atmosferze.

Marcin


Dołączył:

Posty:


Ja uważam że pellet jest ekologiczny dlatego zmieniłem ogrzewanie na niego i nim palę. Nawet taniej mi to wyszło. Także same plusy.

Karlik


Dołączył:

Posty:


Pellet to opał na czasie i oszczędność środowiska też ma znaczenie. A jak opala sie wysokokalorycznym pelletem to różnicy nie ma w temperaturze pomieszczeń.

Figofago


Dołączył:

Posty:


Ja z mężem mam kominek w salonie opalany pelletem, który szybko nagrzewa pomieszczenie dzięki systemowi wbudowanych wentylatorów. Piecyk, nie generuje również dużo popiołu – jego ilość otrzymywana z jednego worka jest naprawdę niewielka. Polecam:-)

Sylwester


Dołączył:

Posty:


Pellet to paliwo na miarę XXI wieku. Nie zanieczyszcza powietrza, nie brudzi i jest wydajny. Jego cena jest mocno konkurencyjna a kupiony w e-sklepie www.epellety.pl jest jeszcze tańszy.

kaster@onet.pl


Dołączył:

20.01.2017

Posty:Nigdy nie korzystałem w swoim przypadku z pelletu, ale z własnego doświadczenia wiem, że jednym z najbardziej wydajnych paliw jakie można stosować w przypadku ogrzewania jest ekogroszek. Ja mam go od firmy  SmartTrans i muszę przyznać, że jest naprawdę bardzo wydajny. Jest też dobrze oczyszczony, co pozwala na ograniczenie wydostawania się do powietrza szkodliwych związków chemicznych. Choć pellet też może być dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam, Janek.

« poprzednie   | 1 | 2 |  

baner